Tam u Solferina - evo III.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 67, 68, 69, 70, 71  Další
 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma - Tam u Solferina - evo III.  Úvodní stránka -> Osobní tréninkové logy -> Tam u Solferina - evo III.
Rychle na stránku:
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decarabas


PříspěvekZaslal: út květen 16, 2023 9:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Solferino napsal:
Naštěstí 190 už je váha, kterou prostě musím dávat za jakýchkoliv podmínek


Úplne presne ako ja, len u mňa sa to týka mŕtvoly

Super výkon, gratulujem
_________________
Voda je mokrá, nebe je modrý a ženský mají tajemství. Koho to sere?

(Joe Hallenbeck - Posledny skaut)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: út květen 16, 2023 6:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

decarabas napsal:
Solferino napsal:
Naštěstí 190 už je váha, kterou prostě musím dávat za jakýchkoliv podmínek


Úplne presne ako ja, len u mňa sa to týka mŕtvoly


Běžte do haje oba 😁
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: čt červen 08, 2023 5:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

@decarabas: díky

No, trochu bych si to tu měl oživit a něco zapsat. Poslední dobou zase tak nějak řeším víc věcí najednou, myšlenky rozlítané všude možně a nemám moc energii si zapisovat tréninky. Naštěstí energie na trénink mi nechybí, i když ani tam to teď nemá hlavu ani patu Což je celkem zvláštní, 16 dní před závody. Ale i když trénuju relativně míň než na začátku jara, to se týká hlavně benče, síla se drží, i když peak mě teprve teď čeká. Z posledních tréninků stojí za zmínku snad jen nedělní pokus s 220kg na 5cm board, měl jsem možnost dopomoci, tak jsem to zkusil. Nebylo to tak těžké, jak bych čekal, ale lehká dopomoc v horní fázi tam byla. Teď v neděli to zkusím zase, uvidíme. Včera 3x6 se 180, možná PR na objem, ale nepíšu si tréninky, tak nevím Jinak snad jediná změna, že jsem zase zařadil čelní dřepy. Zatím samozřejmě spíš hledání techniky, ale po závodech bych se do toho chtěl opřít trošku víc. Váhově se nejspíš držím pořád stejně kolem těch 117 kg, pořád dokážu zapnout opasek na předposlední dírku, takže ok. U bicepsových zdvihů jsem vyměnil jednoručky s oporou za rovnou osu s oporou, a zatím to celkem jde. Po závodech zkusím na měsíc menší dietku, abych na dovolenou neodjel silný a tlustý, ale slabý a tlustý
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: so červen 24, 2023 9:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtěl bych si tu tak nějak okomentovat dnešní vystoupení na závodech v České Lípě, a shrnout celou jarní sezónu. Psal jsem tu update i někdy minulý týden, ale příspěvek tu není. Takže jsem ho buď jako tradičně napsal ale neodeslal, anebo jsem ho omylem napsal někomu jinému do logu 😄 myslím si, že to spíš je ten první případ, ale pokud má někdo v logu můj zápis, omlouvám se a smaž to, pokud jsi to ještě neudělal

Tak tedy dnešní závody. Z nějakého důvodu jsem navážil o 1,2 kila víc než posledně, i když tlustější si nepřipadám, spíš naopak a doufal jsem, že bych mohl navážit i míň než těch 117 z minula. Ale co už, neměl jsem holt začínat dřepovat Jinak stejně jako na předchozích dvou letošních závodech jsem s výkonem spokojený, opět se mi podařilo o kousek posunout závodní osobák. Dneska jsem se neposral a poprvé v životě dal základ 200, abych měl ještě jeden těžší pokus k dispozici navíc. I přes klouzající podlahu a improvizovaný setup nebyl problém a vyletělo to nahoru. Druhý pokus jsem nahlásil 207,5, ale pak jsem si to rozmyslel a přihodil na 210, což jak se ukázalo bylo správné rozhodnutí. 210 jsem celkem bez problémů vytlačil, ale rozhodilo mě, když jsem činku odebral, taktak jsem udržel nohy na podlaze. Takže platný pokus,, ale vzalo mi to dost sil. Bylo jasné, že na třetí pokus už bude těžké se ještě posunout, takže jsem přidal jen na 212,5, tam už no lift. Asi jsem udělal chybu, že jsem dal užší úchop, měl jsem zůstat u širšího. V rukách to těžké nebylo, ale svaly to nedávaly, ještě tam nejsem. Ale cíl splněn, a byť to na Evropu zatím nestačí, pomalu a vytrvale se mi daří zlepšovat, což je nejdůležitější. Výsledky hovoří jasně, obrázek mi na mobilu nejde zmenšit








Takže s jarní sezonou jsem spokojený, za půl roku se mi podařilo o deset kilo posunout závodní max z léta 2021, takže asi dělám něco dobře. Věřím, že těch 220 je pro mě možné naturálně dát. Letos možná ještě ne, to budu rád ještě aspoň za další 2,5 kila, ale do roka určitě. Takže teď zasloužený deload a na příštích několik týdnů spíš kulturistika, ale určitě nechci silovkou nijak podceňovat. Pak dovolená a po návratu za 6 týdnů MS WUAP ve Vídni, to by byl další splněný cíl a další možnost se zlepšit.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: ne červen 25, 2023 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Solferino napsal:
Dneska jsem se neposral a poprvé v životě dal základ 200

skvělé! tohle se taky počítá a hodně ti to pomůže v dalších soutěžích.

Solferino napsal:
Druhý pokus jsem nahlásil 207,5, ale pak jsem si to rozmyslel a přihodil na 210, což jak se ukázalo bylo správné rozhodnutí.

hm, koukám, že ses pěkně rozjel, škoda toho třetího pokusu, každopádně zapsáno už jsi měl v druhém, takže gratulace k dalšímu krůčku a vydařené soutěži! (těch nevydařených už stačilo ;)
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: čt srpen 10, 2023 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po dovolené opět zpátky v realitě vrátil jsem se nabit novými dojmy a zkušenostmi, takže pokud se někdo jako já chystá vlastním autem do Řecka, můžu posloužit velmi dobrou radou: nedělejte to I když samozřejmě zvládnout se to dá, jen je potřeba nejet celou trasu v jednom kuse jako já. Po letech za volantem leccos zvládnu, ale těch 1700 km bylo i pro mě RPE 10. Česko, Slovensko v pohodě, maďarské dálnice ve dne v noci přecpané a zdržení je velice pravděpodobné, těch cca 300 km se mi zdálo nekonečných. Srbsko se dá proletět po dálnicích, provoz na pohodu. Jen je strašně dlouhé, od začátku do konce cca 600 km, takže i když už je naštěstí hotový obchvat Bělehradu, zábava z řízení se cca v polovině změní v bohapustou dřinu. A to nejlepší člověka teprve čeká, hranice Srbsko - Severní Makedonie. O víkendu opravdu peklo, cca dvě hodiny zdržení. Takže za hranicemi v Makedonii už toho člověk má až po krk, a to má před sebou pořád cca 500 km cesty, samozřejmě možná i víc, podle cílové destinace. Makedonie horší cesty, ale jinak cesta bez zdržení, navíc pořád okolo hory, je už na co koukat. A Řecko už je jen o tom neusnout a trefit do cíle
Takže tolik report z cesty na dovolenou, je na čase se vrátit do normálního života. Samozřejmě i o dovolené jsem byl ve fitku, za deset dní třikrát, takže žádný extra odpočinek ani pokles síly se nekonal. Cvičení tam bylo kapitola sama pro sebe. Doufal jsem v luxusní klimatizované fitko pro turisty, našel jsem rozpálenou čtyřicet let starou školní posilovnu.. No ale základ se tam odcvičit dal, i na to vedro jsem si postupně zvykl, takže při třetím tréninku už jsem měl za celé dvě hodiny jen jeden infarkt trénink samozřejmě spíš taková fullbody udržovačka, do žádných výkonů jsem se nepouštěl.
Teď mám teda 6 týdnů do MS WUAP ve Vídni, a žádný plán jak trénovat. Ale nejspíš dám klasiku 10x3, dneska už jsem s tím začal, i když to bylo vlastně 12x3 se 160 kg. Zkusím dojet co nejdál, ideálně by měla v závěr padnout nějaká ta trojka s 205 kg a 2x210. Tak uvidíme jak to půjde, budu se snažit zapisovat poctivě.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlk#


PříspěvekZaslal: čt srpen 10, 2023 7:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

paráda, tak trénuj a zapisuj, šest týdnů je na silovku dost ;)

za posledních dvacet let před covidem jsem se najezdil na dovolenky dost, taky jsem si vyzkoušel to tahat a nakonec jsem skončil u modelu, že i "cesta je cíl", tj. 6-7, max. 8-hodinové úseky, což ocení děti i starší, na ubytování mezi 15-17 h, vybrat zajímavé místo a užít si zbytek dne. výjimka může být poslední návratový den, kdy už se nechce nocovat a do půlnoci se dá dojet domů. a zhruba 3x jsem zažil 5-6 hodin na hranici, 1x Chorvatsko - Slovinsko, 2x Srbsko - Maďarko (Horgoš, od té doby vždy přes menší Tompu). jinak hodinka na hranicích před Schengenem byla nic. za týden jedeme do Bulharska, taky něco přes 1700 km, a opět mám cestou tam 2x přespání. doufám, že to aspoň v Řecku stálo zato! známí tam jezdí opakovaně i přes tu dálku.
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Turakam


PříspěvekZaslal: pá srpen 11, 2023 2:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heh a pritom si mohol sadnúť do lietadla, labužník
_________________
"I guess he’s taking Hunt to Takedown City, where the pain is free and the hits are plenty."
On to Turakam nemyslí zle, občas jsou ty jeho poznámky na ránu, ale většinou jsou dost na místě. To je takový náš Dr. House
"Conor Bless"
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: ne září 03, 2023 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlouho jsem nic nezapsal, takže by asi bylo načase trochu aktualizovat, měl bych mít cca tři týdny do závodů. Schválně neříkám "mám", protože momentálně jsem dost mimo formu a rozhodně to zatím nevypadá, že bych měl za tři týdny být v životní formě A určitě tam nepojedu, pokud budu vědět, že není šance předvést nějaký rozumný výkon. Je to teď poměrně zvláštní situace, většinou jsem v téhle fázi na vrcholu výkonnosti a směrem k závodům se to jen zoufale snažím udržet. Tentokrát jsem změnil styl tréninku a to se zřejmě ukáže jako chyba Síla sice pomalu roste, aspoň se mi to zdá, ale otázka je, jestli to za tak krátkou dobu dojde tam, kam potřebuju. Teď už bohužel není čas na nějaký systém, takže to musím zkusit dotáhnout nějakou improvizací. Včera 180x4 x3, nechci to přehánět s objemem, radši dám víc tréninků v týdnu. Dneska speed bench do 150x8, doufám, že to pomůže. Taky se snažím žrát jak prokopnutý, ale jde to ztuha Plán teda je střídat lehčí a těžký trénink, příští víkend bych měl zkusit 200 a ten další víkend 210. Pokud to nepůjde, asi to odpískám, nepojedu na MS abych tam dal 195 kilo. Tak uvidím, jak se bude dařit. Pozitivní aspoň je, že se mi teď začíná dařit pořádně procítit bicepsy a boční delty a začíná to být i vidět, takže aspoň něco.


_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter Ustinov


PříspěvekZaslal: ne září 03, 2023 6:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Solferino napsal:
... boční delty a začíná to být i vidět, takže aspoň něco.



Tak v nejhorším to muzes zkusit jako Physic 🤣
_________________
Padre vám možná řekne, co je peklo, ale já vám ho ukážu!
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: st září 06, 2023 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jistě, do fyziků masters půjdu. Až na stará slabá naturální kolena opravdu poznám, že už to takhle dál nejde protože si nejsem jistý, jestli mě bude bavit silově cvičit, když už to všechno půjde jen dolů. A moc necvičím nohy, takže ani do klasické kulturistiky nemůžu


Zatím ale po dnešku kraťasy do physique objednávat nebudu pondělí úterý nucené volno, minimum spánku, ale dneska to bylo volnější i spánku bylo víc. Takže jsem šel zkusit co a jak, dnešek mohl dost napovědět ohledně účasti na závodech. Rozcvička moc optimisticky nevypadala, zahřívací série i po dvou dnech odpočinku relativně těžké a bolavé, asi holt nebylo zregenerováno na sto procent. Vyjel jsem po jedničkách do 200. To jsem držel v rukách po několika měsících, a bylo to relativně lehké a na pohodu, až jsem byl překvapený. Možná přece jen se síla trochu vrací a jsem na tom ve skutečnosti líp, než na co se cítím. Potom ještě 180x5, a nějaké série s lehčími váhami. Pořád snaha o maximální dynamiku odspodu, celkově menší tréninkový objem. Nevím no, zdá se mi že se síla zvedá, i když pořád z toho ještě nemám takový ten fajnový pocit. Zítra teda volno, uvidím jestli stihnu v pátek něco odcvičit, snad ano. Dal bych nějaký malinko objemnější trénink se 180-185kg, v neděli pak zase něco těžšího.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: pá září 08, 2023 10:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneska jsem kupodivu trénink stihl, i když jsem rozmýšlel, jestli to přece jen nenechat na zítra. Nakonec jsem sám sebe překecal, že dám jen benč a půjdu domů, a tak jsem šel. Už při rozcvičování jsem cítil mírný diskomfort v pravém prsním svalu, a nedalo se to nijak rozcvičit, rozhýbat a dokonce ani rozmasírovat míčkem, který mě jinak už léta drží pohromadě. V takových případech se mi osvědčilo namísto abych se na to vykašlal vytáhnout prkýnko a odjet trénink s ním. Přece jen tam člověk nejde s činkou úplně až dolů, takže trochu pošetří úpony a natažené svaly, zatímco tricepsy dostanou zabrat a ruce si osahají těžší váhy, pokud to jde. Při benči na board je ještě lepší mít k ruce sparinga, což ale v liduprázdném fitku nebylo jaksi možné. Nakonec jsem se s 5 cm prknem odjel 200x3 x2, což je na mé poměry slušné, a přičítám to tréninku tricepsů, který je zřejmě v současnosti tak akorát, ani málo ani moc. Příští trénink benče v neděli, to budu ve fitku kde nemám opasek ani tam není benčová lavice s bezpečnostními zarážkami. Takže se nebudu pouštět do žádných větších akcí, minule jsem tam dal 180x4 x3, tak zas naložím 180 a zkusím o něco málo víc. V rámci regenerace teď zkouším dělat různé techniky na uvolnění okolí klíčové kosti a krční páteře celkově, a nějaký význam to nejspíš má. Když jsem to zkusil poprvé, připadalo mi pak jako bych měl hlavu o deset kilo lehčí, velice příjemné.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: ne září 10, 2023 5:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnešní trénink dopadl podle představ, zdá se mi to být lepší a lepší. Pomalu začínám věřit, že by se síla mohla dostat na rozumnou úroveň. Dneska teda bez opasku a na obyčejné lavičce, takže jsem měl trochu respekt. Navíc mě už celý týden pobolívají spodní záda. Začalo to zničeho nic, nevím o žádném momentu kdy by se to stalo. A intenzivní tréninky tomu moc nepomáhají, včerejší pokus rozhýbat to přítahy v předklonu se pak ukázal jako vyložená blbost Respektive když se to rozhýbe, je to fajn, ale ta noc a ráno pak.. dneska mě to teda i trochu omezovalo při benči, ale co jsem potřeboval, to jsem odjel. Pracovní série 180x4,5,5,4. Potom speed reps 140x6 x2 a 100x10, dobré to bylo. Nejel jsem úplně na 100%, malá rezervička tam v každé sérii byla. Pak ještě nějaké lehké tlaky vestoje a triceps s jednoručkou, do 34x4 na každou ruku. U tohohle cviku na triceps mi na sílu fakt stačí jedna série, důležité je spíš každý trénink přidat váhu. Ovšem kam přidám příště, to už nevím, další váha tu je až 38kg Zítra asi pauza, uvidím jestli stihnu v úterý něco odjet. Jinak až ve středu něco s 200 kg. Dostal jsem ďábelský nápad, že bych možná na závody zkusil shodit do kategorie -110kg. Nějakých 6-7kg by neměl být neřešitelný problém. Být poslední ve 125ce můžu vždycky, ale ve 110 bych možná někoho porazit dokázal
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: út září 12, 2023 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneska jen v krátkosti, jsem nažraný a jdu spát mělo být volno a trénink zítra, ale bohužel se ukázalo, že zítra nestíhám, takže jsem musel dnes. Nepočítal jsem s tím, takže včera jsem se na tréninku celkem zničil, včetně ramen a tricepsů. Proto jsem dneska čekal, že to nebude žádná sláva, ale stejně mě překvapilo, jak moc v háji jsem byl takže dnes jen benč, velice lehce. Opatrně jsem vyjel po šestkách do 150, každé opáčko bolelo a bylo jasné, že jít výš nemá smysl. Tak jsem shodil na 100 a dal si to znovu stylem speed reps. Už jsem byl jakž takž rozcvičený, takže to lítalo hezky. U 140 mi ale došla šťáva úplně, takže jsem to ukončil. Každopádně doufám, že to dneska k něčemu bylo, příští trénink snad ve čtvrtek, to už doufám dám něco těžšího.
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Solferino


PříspěvekZaslal: čt září 14, 2023 9:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnešní trénink vlastně vůbec neměl být, původně vypadalo že nemám šanci stihnout fitko. Nakonec jsem se hecnul a stihl to, ale vyloženě jen benč. Takhle je to lepší z časového hlediska, můžu jít pak v sobotu a v úterý, což je ideální. Včera den volna, a bylo to celkem znát. I když stoprocentní to samozřejmě nebylo, ještě den odpočinku by to určitě chtělo. Ale odpočívat můžu po závodech. Taky jsem byl cvičit relativně pozdě večer, ale vzhledem k tomu, že na závodech půjdu na řadu ještě později, tak to byla ideální příprava. Nic moc jsem nevymýšlel, potřeboval jsem něco těžšího, ale bylo jasné, že na nějaké větší počty opakování to dnes nebude. Tak jsem dal 190, ,200, 210 a dorazil to 180x5. 210 vytlačeno, ale dobrý pocit jsem z toho neměl. Ale to nevadí, nebyl to závodní pokus. Pak ještě triceps extenze s jednoručkou, 32,5x8 a 35x4 na každou ruku. Šlo by i víc, ale šetřím síly. Zatím celkově průběh nad očekávání dobrý, na to že to nemá hlavu ani patu
_________________
Instagram: @bench_creep
Stolt fortid, stor fremtid
nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma - Tam u Solferina - evo III. Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 67, 68, 69, 70, 71  Další
Rychle na stránku:


 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru




Populární značky: